Świątecznie

Grudzień 23, 2007 | Możliwość komentowania Świątecznie została wyłączona

Idą Święta, nieuchronnie też nadchodzi kolejny Nowy Rok.

Wokół przedświąteczna atmosfera – choinki, ozdoby, Mikołaje…
Życzenia od znajomych i nieznajomych (tradycyjne, elektroniczne, telefoniczne, multimedialne, sms-owe…) umilają nam czas gorączkowych przygotowań, zakupów, krzątaniny, zabiegania i ostatnich porządków. W przerwie między jednym a drugim wybrałam się na krótką przechadzkę po wirtualnych bibliotekach w Second Life, by odkryć, że tam także przedświąteczna atmosfera: choinki, ozdoby, Mikołaje…

Info Island

Okres świąteczny i noworoczny to czas składania sobie życzeń i dokonywania różnorakich podsumowań. Nie chciałabym podchodzić do sprawy zbyt profesjonalnie i kompleksowo, ale wydaje mi się, ze rok 2007 był dla bibliotekarzy cyfrowych dobrym rokiem. Udało się zrealizować wiele ciekawych pomysłów, uruchomić i rozwinąć różne narzędzia komunikacji, zintegrować się w świecie rzeczywistym i wirtualnym, nawiązać dialog i współpracę z naszymi czytelnikami, przekonać wielu, że warto coś zmienić, obalić sporo stereotypów, no i działać wytrwale, niezależnie od przeciwności losu ;).

Info Island

Myślę, że możemy być ze swoich osiągnięć zadowoleni i zmotywowani, nawet jeśli nie czujemy się jeszcze ważni i docenieni. Zrobiliśmy fajny krok do przodu, a czy będą następne (i jakie) – czas pokaże.

Cybrary City

Chciałabym raz jeszcze złożyć wszystkim serdeczne życzenia.

Bibliotekarzom, a także tym wszystkim osobom, które współpracowały nad tworzeniem polskiego systemu bibliotek cyfrowych – życzę, byśmy wszyscy znaleźli swoje miejsce w Sieci i w świecie, byśmy chętniej ze sobą rozmawiali i dzielili się pomysłami. Byśmy nie bali się eksperymentów i zmian, i by świat sprzyjał realizacji naszych zamierzeń. Byśmy stali się jeszcze bardziej otwarci i bardziej wytrwali. Byśmy pozwalali sobie, naszym koleżankom i kolegom na odrobinę szaleństwa i odrobinę chaosu. By inni zechcieli zobaczyć nas w innym świetle. By problemy, z którymi wszyscy się borykamy, nie stawały się dla nas przeszkodą i nie zniechęcały do działania.

Info Island

Byśmy umieli się bawić, cieszyć, czerpać radość i motywację z naszych małych zadowowych sukcesów. Byśmy potrafili inspirować innych. Byśmy czuli się nagrodzeni za nasze wysiłki, niekoniecznie materialnie. Byśmy zawsze umieli znaleźć powód do zadowolenia i optymizmu.

Cybrary City

Wszystkim Czytelnikom, a szczególnie tym, którzy nas wspierają i pomagają nam (lub będą pomagać) życzę, by zawsze znajdywali to, czego szukają, by poruszanie się po świecie zer i jedynek nie sprawiało im większych trudności, i by na swojej drodze spotykali życzliwych przewodników – rzeczywistych i wirtualnych 🙂 . By świat oferował im coraz więcej możliwości i narzędzi komunikowania się, i by korzystanie z tych narzędzi było proste, bezpieczne i inspirujące.

Cybrary City

Wszystkiego najlepszego wszystkim.

Info Island

Agnis Oh


Comments

Comments are closed.

Name (required)

Email (required)

Witryna internetowa

Co o tym myślisz

Security Code: